Nowa świetlica w wejherowskim szpitalu przypomina dom. W remont zaangażowali się wolontariusze

2017-11-08 18:06:14
Powstała dzięki wolontariuszom. Kilkunastometrowa świetlica wraz z łazienką zyskały nowy wygląd. Nie przypomina sali chorych tylko pokój w domu. Pacjenci przebywający na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie mogą w niej odpocząć, obejrzeć telewizję czy też spokojnie porozmawiać w zaciszu tego miejsca.

Dzisiaj nastąpiło jej uroczyste otwarcie. Wśród gości byli wolontariusze i sponsorzy, którzy zaangażowali się w generalny remont świetlicy i łazienki oraz zakup niezbędnych materiałów oraz mebli.

Pomysł dotyczący remontu pomieszczenia świetlicy w ramach wolontariatu szpitalnego zrodził się w 2016 r. Projekt wnętrza wykonała: pracownia projektowa Decoretti - Agata Jachimowicz. W sierpniu 2017 r. przystąpiono do prac remontowych i wyposażenia w meble. W projekt  zaangażowali się: Firma AB OVO-Jerzy Łuczak, Marek Truszkowski, Adolf Rusak, Marcin Kobiałko, a także Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Galton – Piotr Goździewski, Marion Spółka z o.o., Michał i Wojciech Doering z firmy „Doering Meble”, a także Katarzyna Wyszecka, Basia Wodzińska i Martyna Doring.

Zarząd Szpitali Pomorskich w podziękowaniu wolontariuszom za trud włożony w realizację tego ważnego społecznie projektu ufundował pamiątkową tabliczkę z następującymi słowami:

„Podobnie jak na palecie artysty w naszym życiu jest taki kolor,

który nadaje mu sens i budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Jest to kolor dobroci.

Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar,

jaki człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian.

Nie sposób przecenić wymiaru i znaczenia działalności wolontariuszy.”

- Wszystkim zaangażowanym w prace bardzo dziękujemy. To właśnie m.in. dzięki Wam – naszym Wolontariuszom możemy dołożyć starań, by zapewnić naszym Pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną i godne warunki hospitalizacji – mówi prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich” Jolanta Sobierańska-Grenda.

Wolontariat działa w szpitalu w Wejherowie od października 2015 r., od czasu gdy w Urzędzie Marszałkowskim przystąpiono do specjalnego programu, dzięki któremu wolontariusze, wspomagający pracę personelu w codziennej opiece nad chorymi w pomorskich szpitalach, znacząco wpływają nie tylko na jakość opieki, ale także na doskonalenie wizerunku danego podmiotu leczniczego w oczach chorych i ich najbliższych.

Inicjatorkami działań wolontariatu w szpitalu w Wejherowie są: dyrektor ds. pielęgniarstwa Beata Wieczorek-Wójcik oraz Urszula Czacharowska – koordynator wolontariatu. Wśród wolontariuszy są uczniowie, studenci, zwykli ludzie, chcący pomóc przebywającym w szpitalu pacjentom.

świetlica