r. Imieniny:
A A A

Informacje dotychczas znajdujące się na stronie internetowej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie zostały przeniesione na nowy adres „Szpitali Pomorskich” www.szpitalepomorskie.eu

Archiwalna strona Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie www.szpital.wejherowo.pl będzie wyświetlać się do końca 2018 r.

Szpital

Ratownicy z wejherowskiego szpitala przeszkolili z pierwszej pomocy 150 dzieci z Redy

2017-11-17 12:24:40
Blisko 150 dzieci – uczniów IV klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego w Redzie, przeszkolonych z pierwszej pomocy przedmedycznej. W piątek, 17 listopada br. 7 ratowników ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie pozwoliło dzieciom poznać tematykę ratowania ludzkiego życia.

Profesjonalizm oraz opanowanie w stanach zagrożenia życia oraz zdecydowanie i szybkość w działaniu – to cechy ratowników medycznych, którzy pracując w trudnych i wymagających warunkach, umiejętnie panują nad emocjami i stresem. Swoimi umiejętnościami podzielili się z najmłodszymi. Poprzez to spotkanie dzieci mogły dowiedzieć się, że udzielanie pomocy nie jest trudne i że uzmysłowić im, że potrafią to zrobić.

Ratownicy z wejherowskiego szpitala podzielili dzieci na ok. 20 osobowe zespoły. Na terenie szkoły zorganizowali 7 baz szkoleniowych, na których każdy z ratowników szkolił z podstawowych czynności ratowniczych, m.in.: prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i dzieci z użyciem defibrylatora AED;  nauki wzywania pogotowia; postępowania w przypadku zadławienia; zaopatrywania urazów i oparzeń; unieruchomień skręceń czy złamań, a także ułożenie poszkodowanego w tzw. pozycji bezpiecznej.

Ratownicy Reda

Powrót
Liczba wyświetleń: 697

 

 

 

  
© 2011 Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wstecz do góry mapa strony
PR Pomorskie w Unii