Są pieniądze na nowoczesny sprzęt medyczny dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wejherowie

2017-10-24 10:03:40
Nowe instalacje i sprzęt medyczny w Szpitalach Pomorskich

SOR w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie zyska nowoczesną aparaturę medyczną. Środki zostaną wydane m.in. na:  kardiomonitory, echokardiografy, defibrylatory, respiratory oraz ultrasonografy. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 3 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 2,6 mln zł.

Inwestycja zacznie się w 2018 r. Do końca sierpnia 2017 r. na SOR-ze udzielono pomocy prawie 43 tys. pacjentów.

Remont rozpocznie się w tym roku. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 2020 r.

Inwestycja finansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt modernizacji i wyposażenia trzech pomorskich SOR-ów to ponad 15 mln zł, z czego prawie 13 mln zł pochodzi z funduszy europejskich.

Źródło: www.pomorskie.eu