r. Imieniny:
A A A

Informacje dotychczas znajdujące się na stronie internetowej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie zostały przeniesione na nowy adres „Szpitali Pomorskich” www.szpitalepomorskie.eu

Archiwalna strona Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie www.szpital.wejherowo.pl będzie wyświetlać się do końca 2018 r.

Szpital

Święto wolontariuszy w wejherowskim szpitalu

2017-12-21 09:40:29
Wolontariusze w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie niosą bezpłatną i bezinteresowną pomoc. Pomagają zarówno małym, jak i dorosłym pacjentom. Współorganizują i uczestniczą w ciekawych zajęciach i akcjach charytatywnych. 19 grudnia br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Wolontariusza .Podczas spotkania odbył się m.in. koncert świąteczny w wykonaniu wolontariuszy.

Wolontariusze to osoby w różnym wieku zarówno młodzież, jak i emeryci, są to ludzie otwarci i empatyczni, którzy niosą bezinteresowną pomoc pacjentom. Wykonują prace na różnych oddziałach szpitalnych, w ciężkich dla pacjenta chwilach wnoszą ciepło, serdeczność i uśmiech. 

W szpitalu w Wejherowie wolontariat ma trzy formy. Indywidualny polega na spędzaniu czasu z pacjentem poprzez czytanie książek, gazet, rozmowy, czy drobne zakupy. Natomiast opiekuńczy to asystowanie w czynnościach samoobsługowych, pomoc w zmianie pościeli, ścieleniu łóżek, podczas karmienia, wykonywanie prac wspomagających codzienne funkcjonowanie oddziału. Jest też wolontariat akcyjny polegający na udziale w jednorazowych lub cyklicznych akcjach. W jego ramach organizowane są m.in. takie przedsięwzięcia, jak: mikołajki w szpitalu, spotkania z bajką – przedstawienia dla najmłodszych, kolędowanie na oddziałach, radosny Dzień Dziecka, od nowożeńców dla małych pacjentów, dzieci – seniorom, Światowy Dzień Chorego, pluszaki dla małych pacjentów Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Wolontariusze organizują też koncert dla pacjentów szpitala czy ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół przyszpitalnych.

W Szpitalu Specjalistycznym  w Wejherowie na co dzień pomaga 35 wolontariuszy, a w akcje charytatywne angażuje się rocznie około 150 osób.

– Wolę dawać niż brać – mówi Urszula Czacharowska, koordynator wolontariatu w szpitalu w Wejherowie. – Czuję się spełniona, gdy pomagam drugiemu człowiekowi. Ktokolwiek zwróci się do mnie o pomoc, to zawsze staram się, w miarę moich możliwości, udzielić wsparcia. Pomaganie innym w naturalny sposób dostarcza mi impulsu, daje dużo siły oraz pozytywnie „nakręca" do kolejnych pomysłów, które realizuję. Zasada jest prosta, robiąc coś na rzecz innych, czuję się spełniona. Wolontariat daje mi możliwość wykazania się w wielu dziadzinach, a przez to do odczuwania ogromnego zadowolenia z własnych czynów. Zauważyłam, że każdy poświęcony drugiemu czas dawał piękne owoce w moim życiu.  

wolontariat

Powrót
Liczba wyświetleń: 868

 

 

 

  
© 2011 Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wstecz do góry mapa strony
PR Pomorskie w Unii