Szpitale Pomorskie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2018-01-10 12:42:41
Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, Szpitale Pomorskie sp. z o.o., przyłączą się do akcji zbierania środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze stoiska będzie można znaleźć w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni (w pobliżu kas Auchan), w Centrum Handlowym Kaszuby w Wejherowie oraz w Wejherowskim Centrum Kultury (Sztab WOŚP w Wejherowie).

Pracownicy naszych szpitali będą w tym dniu wszystkim chętnym bezpłatnie badać poziom glukozy we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Na każdym ze stoisk będzie także wolontariusz WOŚP z puszką, do której będzie można wrzucić datek. Dodatkowo na naszym stoisku w Centrum Handlowym Kaszuby w Wejherowie zaplanowano pokazy ratownictwa medycznego. Wszystko to na rzecz najmłodszych pacjentów szpitali, na które w tym roku zaplanowano zbiórkę.

- Już po raz kolejny włączamy się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mając świadomość wyjątkowości tego wydarzenia – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich. - Łącznie nasze 4 szpitale otrzymały od fundacji bardzo dużo cennego sprzętu o wartości blisko 2 mln zł, które służą zarówno najmłodszym pacjentom naszych oddziałów pediatrycznych i neonatologicznych, jak i osobom w podeszłym wieku, wymagających naszego wsparcia na oddziałach internistycznych czy w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Szpital Specjalistyczny w Wejherowie wzbogacił się o sprzęt o wartości ok. 718 000 zł, Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni – ok. 385 000 zł; Szpital Morski im. PCK w Gdyni – ok. 554 000 zł oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku – ok. 293 000 zł. W 2017 r. otrzymaliśmy od WOŚP m.in. elektrokardiograf, kardiomonitor, pompy strzykawkowe, holter ciśnienia krwi, pulsoksymetr, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych oraz łóżka szpitalne i szafki przyłóżkowe.

W Gdyni nasze stoisko będzie otwarte w godz. 12-18, zaś w Wejherowie w godz. 13-18. Zapraszamy wszystkich chętnych.