Strefa pacjenta

WAŻNA INFORMACJA DLA KOBIET WE WCZESNEJ CIĄŻY!

2015-04-02 13:04:08
Kobiety ciężarne mogą być narażone na wystąpienie w przebiegu ich ciąży tzw. konfliktu płytkowego. Konflikt ten prowadzi nieraz do wystąpienia małopłytkowości u płodu lub noworodka, czemu towarzyszą wybroczyny i wylewy będące czasami groźne dla życia dziecka!

• Aktualnie możliwe jest wykonanie bezpłatnego badania antygenu HPA-1a przed ukończeniem 20 tygodnia ciąży, które pozwoli Ci sprawdzić, czy znajdujesz się w grupie ryzyka,
  • do wykonania badania nie jest wymagane skierowanie od lekarza, należy wyłącznie pobrać ze strony internetowej oraz wypełnić druk świadomej zgody. Można go również otrzymać w punkcie pobrań.
  • Do badania wymagana jest jedynie próbka krwi żylnej. Do pobrania nie trzeba być na czczo.
  • Kobiety, u których stwierdzi się ryzyko wystąpienia konfliktu będą miały BEZPŁATNE, dodatkowe badania diagnostyczne i specjalistyczną opiekę w porozumieniu z lekarzem prowadzącym ciążę.
  • Krew pobierana jest wyłącznie w punktach pobrań wymienionych na stronie www.konfliktplytkowy.ihit.waw.pl. Jednocześnie na tej samej stronie dostępny jest druk świadomej zgody.