WAŻNY KOMUNIKAT DOT. NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

2017-11-29 13:46:37
Przypominamy, że od 1 grudnia świadczenia z zakresu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, realizowane będą w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie (w budynku znajdującym się vis a vis wejścia do głównego budynku szpitala). Telefon do dyspozytora NiŚOZ pozostaje ten sam co dotychczas: (58) 57-27-844.
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są to świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej, udzielane w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do godziny 8.00 dnia następnego. Pacjentom przysługują zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych).