r. Imieniny:
A A A
Strefa pacjenta >> Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej >> O Oddziale Chirugii Ogólnej

ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ I ONKOLOGICZNEJ INFORMACJE DODATKOWE


Oddział mieszczący się na drugim piętrze głównego budynku szpitala posiada 46 łóżek na salach 1, 2, 3 i 4-osobowych. Sukcesywnie prowadzony w ostatnich latach remont poszczególnych części Oddziału w zdecydowany sposób poprawił komfort pobytu naszych pacjentów.

Do dyspozycji Oddziału jest również cała baza diagnostyczna i zabiegowa Szpitala: pracownia radiologiczna i ultrasonograficzna, pracownia endoskopii, laboratorium analityczne, pracownia histopatologiczna i mikrobiologiczna, zakład rehabilitacji medycznej oraz blok operacyjny.


Konsultacje i kwalifikacje do zabiegów planowych  

Wtorek w godz. 13:00 14:00

Piątek w godz.  13:00 14:00

Konsultacje bariatryczne Czwartek w godz. 12:00 14:00


Informacje praktyczne:

  • Kwalifikacje do zabiegów planowych odbywają się w każdy wtorek i piątek między godziną 12:30 a 13:30.
  • Planowe przyjęcia na Oddział odbywają się o godzinie 11:30 w Izbie przyjęć Planowych mieszczącej się na parterze przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
  • W momencie planowego przyjęcia na Oddział pacjenci powinni posiadać przy sobie skierowanie do szpitala oraz potrzebną dokumentację medyczną w tym wyniki badań (USG, TK i badań laboratoryjnych) w oparciu o które zostali zakwalifikowani do leczenia operacyjnego.
  • Wszelkie informacje na temat pacjentów udzielane są przez lekarza prowadzącego jedynie osobom do tego upoważnionym. Nie udzielamy informacji na temat pacjentów przez telefon.
  • Karty wypisowe ze szpitala wydawane są pacjentom lub osobom przez nich upoważnionym od poniedziałku do piątku w godzinach 13:0014:30.

Od kilkunastu ostatnich lat funkcjonowania naszego Oddziału staramy się systematycznie doskonalić i poszerzać swoje umiejętności z zakresu chirurgii minimalnie inwazyjnej. Dlatego też możemy zaproponować naszym pacjentom nowoczesne i skuteczne leczenie chirurgiczne nie tylko w zakresie podstawowym, ale też wysokospecjalistycznym. Szczególnie serdecznie zapraszamy pacjentów zainteresowanych chirurgicznym leczeniem: otyłości, choroby refluksowej przełyku, chorób nowotworowych przewodu pokarmowego oraz chorób tarczycy.

 

Chirurgiczne leczenie otyłości:

Jako jeden z kilkunastu ośrodków chirurgii bariatrycznej w Polsce możemy zaoferować naszym pacjentom laparoskopowe leczenie operacyjne otyłości i chorób z nią związanych przy użyciu zaawansowanych technik i nowoczesnego sprzętu. Przeprowadzamy takie zabiegi od roku 2005, a zdobyte przez ten czas umiejętności i doświadczenie nabyte podczas ponad 1100 operacji są do Państwa dyspozycji.

Zapewne masz wiele pytań dotyczących chirurgicznego leczenia otyłości. Zapraszamy zatem na naszą stronę bariatria-wejherowo.pl, gdzie znajdziesz odpowiedzi na większość z nich. Tam też będziesz mógł wypełnić i wysłać do nas formularz kwalifikacyjny, niezbędny do wstępnej kwalifikacji do ewentualnego leczenia. Dowiesz się tam również czego możesz oczekiwać od nas i czego my oczekujemy od naszych potencjalnych pacjentów.

 

Chirurgiczne leczenie choroby refluksowej przełyku:

 Od kilku lat specjalizujemy się w chirurgicznym leczeniu choroby refluksowej przełyku. Z powodzeniem wykonujemy u naszych pacjentów laparoskopowe zabiegi antyrefluksowe, a także, jeśli zachodzi taka potrzeba, przeprowadzamy zaawansowane badania diagnostyczne. Pacjenci z typowymi objawami choroby refluksowej przełyku takimi jak: uporczywa zgaga i cofanie się treści żołądkowej, dodatkowo ze zmianami w przełyku potwierdzonymi w badaniu gastroskopii, mogą zgłaszać się ze skierowaniem do kwalifikacji we wtorki i piątki między 13 a 14. Istnieje także możliwość konsultacji pacjentów z chorobą refluksową przełyku w każdy czwartek o godzinie 13:00 po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu wizyty (tel. 58 572 74 24; 58 572 74 20).  

 

Chirurgia Onkologiczna:

Od niedawna dążymy do sprofilowania naszego Oddziału w kierunku chirurgii onkologicznej to jeden z głównych priorytetów. W kompleksowym leczeniu chorych onkologicznych ściśle współpracujemy z Oddziałem Chemioterapii funkcjonującym w naszym szpitalu oraz z Poradnią Onkologiczną. Z powodzeniem wykonujemy większość operacji onkologicznych dotyczących nowotworów przewodu pokarmowego, w tym również te przeprowadzane metodami laparoskopowymi.

Pacjenci onkologiczni z zakończoną diagnostyką mogą się zgłaszać ze skierowaniem bezpośrednio do Oddziału Chirurgii do doktora Mieczysława Witzling  (tel. 58 572 74 24  w godzinach 9:0014:00). Natomiast chorzy z podejrzeniem choroby nowotworowej lub wymagający poszerzenia diagnostyki (najlepiej z założoną przez lekarza rodzinnego kartą DILO) proszeni są o zgłaszanie się do Poradni Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie bezpośrednio do doktora Konrada Szydłowskiego specjalisty chirurgii onkologicznej. 

 

Chirurgiczne leczenie chorób tarczycy:

Od wielu lat oferujemy naszym pacjentom możliwość nowoczesnego leczenia chirurgicznego chorób tarczycy. Pacjenci kierowani do operacji przez lekarza endokrynologa powinni zgłaszać się do kwalifikacji przedoperacyjnej we wtorki i piątki między 13:00 a 14:00. Wskazane jest aby pacjenci zakwalifikowani do leczenia posiadali przy przyjęciu aktualne badania poziomu TSH, FT4, FT3, USG tarczycy, konsultację laryngologiczną oraz BAC tarczycy. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z doktorem Janem Naczkiem tel. 58 572 74 28 w godzinach 8:0014:00.

 

Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie

ul. dr. A. Jagalskiego 10

84-200 Wejherowo

e-mail: sekretariat@chirurgia-wejherowo.pl

 

Sekretariat Oddziału 58 57 27 424
Ordynator Oddziału 58 57 27 420
Dyżurka Lekarska 58 57 27 421
Pielęgniarka Oddziałowa 58 57 27 423
Dyżurka Pielęgniarska 58 57 27 425
© 2011 Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wstecz do góry mapa strony
PR Pomorskie w Unii