r. Imieniny:
A A A
Strefa pacjenta >> Diagnostyka >> Pracownia Endoskopii

Pracownia Endoskopii


Kierownik: dr n.med. Paweł Klincewicz specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog


Zespół lekarzy wykonujących badania endoskopowe:
lek. Małgorzata Bohentin specjalista chirurgii ogólnej
dr n.med. Agata Frask specjalista chirurgii ogólnej
lek. Wojciech Kaczmarek  specjalista chirurgii ogólnej
lek. Michał Orłowski − specjalista chirurgii ogólnej

lek. Wiaczesław Siczewski – specjalista chirurgii ogólnej
lek. Piotr Wachowski – specjalista chirurgii ogólnej
lek. Paula Franczak
lek. Dagmara RadziukZespół pielęgniarek:
lic. Żaneta Cirocka  specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego
lic. Aleksandra Kwidzińska specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego

lic. Marzena Wykner specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego

 

Zakres świadczeń:

W Pracowni endoskopii przewodu pokarmowego wykonywane są badania diagnostyczne i zabiegi terapeutyczne dotyczące przełyku, żołądka, jelita grubego i częściowo jelita cienkiego oraz dróg żółciowych i trzustkowych.

Pozwalają one w precyzyjny sposób określić przyczynę choroby, a nierzadko umożliwiają natychmiastową diagnozę i leczenie. Tutaj największe znaczenie ma jakość endoskopii, na co składa się profesjonalizm personelu i nowoczesny sprzęt.

Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek posiadających wieloletni staż pracy. Zarówno lekarze jak i pielęgniarki biorą udział w cyklicznych szkoleniach dotyczących nowych technik endoskopowych i spotkaniach naukowych poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Dzięki temu pacjentem zajmujemy się profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem.

Standardowe badania tj. kolonoskopia, rektoskopia i gastroskopia wykonywane są w ramach kontraktu na badania ambulatoryjne. Większość bardziej zaawansowanych zabiegów oraz badania dróg żółciowych i trzustkowych (ECPW) jest wykonywana w warunkach szpitalnych.

Istnieje również możliwość komercyjnego wykonania badań endoskopowych. Ceny zabiegów dostępne są w Cenniku Pracowni Endoskopii.

 

W związku z ciągłym rozwojem technik i sprzętu endoskopowego, w celu utrzymania najwyższych standardów medycznych, planowane są nowe inwestycje, związane z poprawą warunków lokalowych Pracowni. Dodatkowo systematycznie zwiększamy ilość sprzętu.  Wykorzystujemy również nowe akcesoria oraz techniki endoskopowe, aby jeszcze skuteczniej i bezpieczniej wykonywać naszą pracę.

Jednym z podstawowych celów jest także poprawa komfortu i bezpieczeństwa pacjenta podczas badania. Chcemy to osiągnąć stosując urządzenia do insuflacji CO2 (dzięki czemu zmniejsza się dyskomfort podczas kolonoskopii) oraz pozycjonowania endoskopu. Planujemy zwiększyć dostępność sedacji i krótkiego znieczulenia podczas zabiegów.

Kierownik Pracowni Endoskopii – dr n.med. Paweł Klincewicz

W 1997 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przez wiele lat pracował w Klinice Gastroenterologii i Żywienia Człowieka w Poznaniu. Uzyskał tam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych II stopnia oraz podspecjalizację gastroenterologa. Posiada doktorat z medycyny w zakresie diagnostyki celiakii. Pracował też w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Od dwóch lat kieruje Pracownią Endoskopii w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie. Jest również konsultującym Gastroenterologiem w Szpitalu.

 

Ważne dokumenty:

−     Zgoda na badanie

−     Upoważnienie do odbioru wyniku badania histologicznego i innych dokumentów – 

−     Przygotowanie do gastroskopii – 

−     Przygotowanie do kolonoskopii – 

−     Przygotowanie do rektoskopii – 


Rejestracja na badania:

W Pracowni Endoskopii (hol główny Szpitala, obok Punktu informacyjnego).

 

Godziny pracy:

700 – 1435, od poniedziałku do piątku.

 

Kontakt:

tel. 58 57 27 352

e-mail: endoskopia@ceynowahosp.com.pl

© 2011 Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wstecz do góry mapa strony
PR Pomorskie w Unii