r. Imieniny:
A A A
Strefa pacjenta

E-pacjent
e-kontrahent
                      
nagly wypadek

STACJA DIALIZ


Stacja Dializ Fresenius Nephrocare X w Wejherowie została otwarta w maju 2004 roku. Zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy, w budynku o powierzchni prawie 500 m2. Dyrektorem Stacji jest lek. med. Teresa Nadolny, doświadczony nefrolog. 

W wejherowskiej Stacji, tak jak i w innych placówkach koncernu Fresenius, działa nowoczesna aparatura medyczna oraz sprzęt gwarantujący pacjentowi wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo medyczne. Stosowane są w niej procedury medyczne obowiązujące w Unii Europejskiej, co dodatkowo podnosi standard leczenia. Personel Stacji dokłada wszelkich starań, aby stworzyć ciepłą, domową atmosferę. Placówka w Wejherowie ściśle współpracuje ze Szpitalem korzystając z doświadczenia personelu medycznego, bazy diagnostycznej i specjalistycznej oraz hospitalizacyjnej. Współpracuje ona również z ośrodkami transplantologii oraz Centralną Listą Biorców w ramach kwalifikowania chorych do zabiegu przeszczepienia nerki. Dzięki kontraktowi podpisanemu z Narodowym Funduszem Zdrowia leczenie w Stacji Dializ jest dla pacjentów bezpłatne.
Obecnie w stacji na 18 stanowisk dializacyjnych na 4 zmianach dializowanych jest ponad 100 pacjentów z powiatu puckiego i wejherowskiego. W związku z rosnącą liczbą pacjentów w 2010 przewidywana jest rozbudowa Stacji Dializ, która umożliwi zwiększenie ilości stanowisk dializowanych do 25.

Przy Stacji w Wejherowie działa Poradnia Nefrologiczna, Głównym celem Poradni jest leczenie zachowawcze zmierzające do zahamowania dalszego rozwoju niewydolności nerek oraz optymalne przygotowanie medyczne chorego w razie konieczności rozpoczęcia dializoterapii. Ze specjalistycznej porady może skorzystać każdy - również całkowicie bezpłatnie. tel. +48 58 677 60 91 
fax: +48 58 677 60 91
e-mail:  teresa.nadolny@fmc.pl


Data aktualizacji: 10.2009r.

© 2011 Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wstecz do góry mapa strony
PR Pomorskie w Unii